Pepp deluxe !
Morning darlings !
Oj, oj, så kallt vi har ! jag höll på att förfrysa fingrarna då jag gick och smsade på väg hem från skolan…brrrr…! så det känns riktigt skönt att sitta inne i värmen och jobba idag kan jag säga ! 🙂 också är jag glad att vi har SOL här i Oslo för jag ser att ni har snökaos runt omkring i Sverige?!
Kylan gör att jag var på varma-kläder-shopping till lilla J i måndags hos barnbutiken Høstbarn. De har SÅ mycket fint ! (bl.a. How to Kiss a frog, Mini a ture…) tänkte fota och visa min shopping nu men kom på att J ju har på sig allt i skolan så får fixa det senare men om du är ute efter fina, sköna ull kläder i ljuvligt rosa så är Høstbarn the place! (de har webshop också).
Streetstyle inspo: röda plagg & accessoarer passar perfekt i december !
Snyggt ! & inspirerande.
Och till er som undrar hur det gick nere i källaren igår? så kan jag informera om att det var nära att jag lyckades stänga in mig själv för jag jobbade mig inöver och sen , då jag skulle ut så såg jag bara kartonger. Ha ha . Så ja, lite kaos blev det och jag höll på att bli sen till AKS. Crazy ! 😉 Och inte hittade jag Johannas fina kalender heller… Så måste dyka in där idag igen. Men först: jobb ! Och ja, jag somnade tidigt igår…zzz…lite f.ö.r. tidigt så idag måste jag vara xtra effektiv !
Önskar dig en härlig dag !!!
LoVe !
♥









Hej!
Har du utsett vinnarna av de två bootsen?
MVH
Christel
Hejsan!
Jobba inte ihjäl dig, släpp en del måsten!
Kram på dig!
Hade du inte kalendern med dig till Thailand förra året? 😉 KRAMAR
Åh, nu har jag lite att läsa ikapp här hos dig :).
Ja nog är det kyligt ute och det bara snöar och snöar, än så länge är det inget snöoväder här i alla fall men vi får se om det kommer.
Hoppas du hittar kalendern! Ha det gott!
Kram Jennifer