DISNEY ON ICE & JOBB.

Allmänt

Darlings!

Idag har vi girls varit på Disney On Ice för 3:e året på raken och det är alltid lika festligt! Johanna loves it! men jag tror egentligen att hon gillar shopen i entrén minst lika mycket som själva showen 😉

Nu pågår lek här hemma. Johanna leker att hon jobbar och gör hål i A4 papir som hon sätter in i sin rosa pärm.  “vi måste jobba nu mamma” säger hon. Hmm…. kanske ett tecken på att jag jobbar lite mycket, eller?   “det är mycket jobb för mig” sa hon precis. Ha ha.  tror det är läge att chilla lite…

Hjärtat var med mig på jobb igår och då hjälper det att hon har både mini i-pad & min i-phone… Och på tal om jobb… det är J som har stylat mina vinduer med ballonger . Det ska tidigit krökes 😉 

Jag har haft ett par fantastiskt trevliga dagar i min butik tack vare alla er underbara kunder som tittar in!  Och i fredags kom bl.a. dessa trevliga girls på shopping. De läser min blogg och bjöd mig på både härlig feedback och en riktigt F.I.N. vårblomma.  Snacka om att krydda min dag ! jag blev sååå g.l.a.d. !

Önskar dig en härlig kväll ! 🙂

LoVe!

Miss.G.

Kategori: Allmänt | 16 Comments

16 responses to “DISNEY ON ICE & JOBB.”

  1. Solveig says:

    Herlig! 🙂
    Fortsatt et mysterium at du har to stk av ponchoene igjen. I love!! Ha en super søndagskveld:)

    • gizmolina says:

      I know…. kan inte helt förstå det …. ?! den är ju den absolut finaste! Önskar dig en fantastisk tisdag ! och jag tror minsann att du får post idag… 😉 Klem !

  2. Silje says:

    Fantastisk koselig butikk <3
    Finner ikke den fine ponchoen som er i vinduet ditt på nettet – hvor er den fra og evt pris?

    Klem Silje

    • gizmolina says:

      Tusen miljoner T.A.C.K. ! 🙂 Du finner ponchon under huvudkategorien Accessoarer eller ! om du söker på märke : Odd Molly. Den kommer som sagt från Odd Molly, är hur fin som helst ! och kostar 849 nok nu då den är på -50% salg. Klem !

  3. Pionpia says:

    Flotte damer på besøk til en flott dame!
    Og – neste gang er jeg med!;)))
    Klem;)

    • gizmolina says:

      Ja, verkligen ! det var SÅ trevligt att träffa dem ! 🙂 och du är varm välkommen nästa gång du är i Oslo ! Klem !

  4. *T* says:

    Hej!

    Så FIN din butik är! 🙂 Jag hoppas att du får in fler storlekar i Odd Molly snart! 😉

    Jag har mejlat dig några gånger till din hotmail men inte fått svar ännu. Jag undrar ifall jag ska mejla till din andra mejladress istället? Kom på nu att du har en till men har glömt adressen dit tyvärr ;).

    • gizmolina says:

      Tusen miljoner tack ! 🙂 Jag har mejlat med Odd Molly så håller tummarna! lovar att göra det jag kan. Och förlåt om jag inte svarat dig på något mejl …. skriv till : gizmolinascloset@gmail.com istället ! Önskar dig en underbar dag ! Kram !

  5. Hilde og Catharina says:

    Så trivelige damer du har hatt besøk av 🙂
    Vi følger bloggen din fast og kjempehyggelig å se kjente fjes på bloggen din!

    Klem fra Hilde og Catharina

    • gizmolina says:

      Miljoner TACK för härlig feedback ! 🙂 och ja, det var en riktigt trevlig dag i butiken ! mina fina kunder förgyller verkligen mina dagar ! Önskar er en strålande dag ! Klem !

  6. Miss Tess says:

    Alltid lika härligt att se pics från din mysiga butik!

  7. Carin says:

    Vilken mysig butik du har. Jag hopas också att jag kan komma förbi någon gång 🙂
    Mvh

    • gizmolina says:

      Tack snälla ! 🙂 Du är varmt välkommen till min butik om du har vägarna förbi Oslo ! Happy tisdag ! Kram !

  8. Siri says:

    Hei igjen, og takk for sist. Det var veldig koselig å besøke butikken din. Håper på å få anledning senere en gang også. klem 🙂

    • gizmolina says:

      Tusen 1000 TACK själv för sist ! 🙂 Det var SÅ trevligt att träffa dig, din syster och era barn och miljoner TACK för blomman ! den står här på mitt köksbord och påminner mig om att våren är i sikte ! Önskar dig en fantastisk dag och välkomna tillbaka till Gizmolina´s Closet ! Klem !

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *