Godmorgon sweeties!
Nu har vi checkat in på ett super fint hotell, ätit en fantastisk frukost och jag ska strax åka iväg på ett jobbuppdrag. Bangkok bjuder på strålande sol och utsikten från vårt rum på 19 våningen är amazing ! Hos oss är föresten klockan 9.30 och vi är ganska trötta efter resan men lilla J sitter klar i baddräkt och hon och JIG ska inviga poolen då jag är på vift. Lånar Johannas pc nu (hon var snabbare än mig på att ta fram sin 😉 så jag får lasta ner pics senare. Ska sticka iväg nu så att jag hinner med lite shopping senare i em också 😉
HAPPY lördag!!! 🙂
God morgon.
Hoppas du/ni får en fantastisk dag i Bangkok. Vilket hotel bor ni på? Ska själv till Bangkok om nån månad.
Mvh Anne
God Morgon , låter som en finfin dag i Bangkok!
Låter härligt!
Hoppas ni har en bra dag i värmen! 😀
Men oj vad kul att JIG är med! Johanna måste vara överlycklig! Vad är det för jobbuppdrag, brukar du jobba där??
Å, så härligt!!
Längtar lite till min son blir så stor som J. Det verkar något lättare då än med en 16-månaders…
Ser framemot bilder från ert paradis! Har du förresten tips på halkskyddade och svala sommarskor till barn? Kör ni Crocs?
Kram!
Kanske bor ni på Lebua State Tower??, med tanke på höjden! där ska vi bo i augusti.
Titti
Önskar dig en riktigt fin påskafton 🙂
Kraaaaaaaam aka
Du burde få til et besøk på Siam Paragon- utrolig fresht kjøpesenter!Heaven for store og små! Et luksuriøst mall i Bangkok 🙂
God ferie!
Hanne
En riktigt Glad Påsk till dig och din fina familj!
Kram!
/Jessica
Hej vännen!
Hoppas du får mycket gjort i Bangkok. Ta gärna med dig idéer hem:-)Vad mysigt ni får med besök i Phuket. Lite avundsjuk är jag allt.
Ta hand om er!
Vi får synas i sommar när ni kommer hem..
Kram
Vi nyter livet et par timers kjøring fra Bangkok (khao Takiab) og har vært her hele påsken – Thailicious 🙂
Hei!
Har akkurat kommet hjem fra 16 ferie i Thailand. Avsluttet med to dager i Bangkok. For en by….på godt og vondt.
Vi bodde på Montien hotellet, gammelt men greit. Var på besøk hos noen på Kempinski hotellet. Kjempelekkert og helt nytt. Ligger vegg i vegg med de store kjøpesentrene. Anbefales:)
Härligt,härligt! Vi har det faktiskt ganska härligt i Sverige också, strålande sol och + 20 ungefär, inte illa alls för en påskvecka. Läste att JIG är med er denna gång, måste vara många av dina läsare som blir glada då, det brukar ju vara beska kommentarer när han inte är med;) Ha det gott i paradiset!