Johanna myser med sin mormor på sitt rum och spelar på ett nytt instrument.
Det känns underbart att vakna till HELG !! 🙂 och därför tänkte jag inte gå in på hur natten varit med en hostande Johanna (igen… ;-( ) och många vakna timmar på golvet för mig… för i det stora hela så spelar det ju ingen roll ! 🙂
Nu sitter Johanna och hennes mormor och spelar på det nya instrument som Johanna fått i present av sin mormor och jag ska ta och fixa till håret och mysa med Nyhetsmorgon på TV4. Mina favoriter , Bo Kaspers Orkester , är med idag och jag älskar deras sköna musik .
Ett nytt instrument har flyttat in: en xylofon!
Idag ska vi gå girls ha en riktig citydag och bara gå runt och mysa i butiker och det ser jag verkligen fram emot ! 🙂 Min mamma tycker att det är så kul att se något annat än Storgatan i Luleå där butiksurvalet inte är lika spännande som här.
Här kommer dagens som är en favorit i repris:
"For every minute you are angry you lose 60 seconds of happiness"
Jag önskar dig en lovely weekend!
Kram! ♥
ohh vilket fint rum..mys i butik hade vi igår tonåringarna och jag..ha en underbar lördag..
Wow. Vilket rum!
Låter som en trevlig helg. Vi ska ut i skogen och plocka svamp och njuta av tystnaden.
Ett så underbart rum.Men är det så praktiskt att kombinera vitt o små kladdiga barnfingrar
oj, blev verkligen paff när jag såg vilket fint rum hon har =)
Hej på er tjejer.
Hoppas att ni får en underbar Lördag.Här skiner solen på en blå härlig himel.Skall snart ta på mig och gå ut och höst fixa i trädgården.
Kram på er alla tre.
Madelene
Vi ska oxå promma till byn… 😉 Min sessa fick ärva Oscars limegröna tapeter men det blir nog ett spann med målarfärg därinne eftersom tänker jag 🙂 roooooosa… är så fint din sessas rum!
Gud, vilket fint rum!
Härligt! Ha en bra dag nu 🙂
Kram!
Ha en underbar helg tillsammans med mamsen! Hoppas hon också hittar finfina saker, KRAM.
jag undrar vart du har fått tag i tapeten??? vilket underbart tjejrum din dotter har , önskar en trevlig helg .
Guuud vilket underbart rum!!!
Vilket underbart rum johanna har, sådant hade jag kunnat tänka mig att ha själv, var har du hittat alla grejer? Kram S
prinsessan din hör verkligen hemma i det där rummet (:
vilket snyggt rum hon har.
gud vilket gulligt rum! längtar efter mina egna barn nu ju. haha!
Visst är hennes rum fint, men det är alltför perfekt. Jag blir skeptisk.
Jag håller verkligen med din mor, blir så less på storgatan oh springa mellan shopping och Åhlens :S Tur att man kan göra lite utflykter i bland och se lite annat. Var in i pressbutiken idag(där din bror arbetar) och skulle köpa senaste Family Living, men fanns inte =( där är det jämt så mycket folk så ides inte fråga om de fått in den=)Så det får bli på måndag igen. Fullkommligen älskar den butiken, shoppar många tidningar där! =) Kramar!
gud vilket fint rum!
gud vad fint rum hon hade 🙂
Vilket otroligt gulligt rum hon hade!