Dagens tänkvärda.
Godmorgon snäckor !
I natt har jag sovit mindre bra (J tog upp stor plats i sängen…) så jag har stigit upp före resten av familjen viket är väldigt ovanligt. Jag brukar vara den som ligger kvar till Johanna draaaar mig upp för någon morgonmänniska har jag aldrig varit 😉
Idag har jag en flott inbjudan till Lexington a/w visning i Stockholm som jag sååå önskar att jag kunnat gå på men jag får hålla tillgode med pics istället:
Bild från Lexington Clothing s/s visning.
En smygtitt höst/vinter -11.
Önskar dig en strålande dag! Kom ihåg att du är fantastisk!!
P.S tack så jättemycket för alla trevliga kommentarer. You make me happy!
KrAmAR! 🙂
Verkligen snygga ting från Lexington. Jag är på jakt efter ett par militärgröna loose-fit shorts som på bilden. Så snygga!
Jag saknar din “sök”-ruta! Jag undrade både över varifrån Johannas söta tamburmajor kommer ifrån samt receptet på din räk-pasta! 🙂 Du kanske kan hjälpa till?!
Nä. Samma här. På morgonen är det SEGT att gå upp! Men när det väl händer att man är först uppe så är man lite stolt 😉
Lexingtons klädkollektioner blir bara bättre och bättre tycker jag!
Ha en bra dag.
/Ulrica
Finaste visdomsordet!!!! Så sant,så sant. Och din blogg får en också att smälta, bästa mixen av allt!