Oh my…

Allmänt

Johanna har en stor jätte fin adventskalender i form av en ängel från Maileg som jag köpt små presenter till men den kör vi igång i Thailand. Här hemma startade vi december med mamma-stress-vänliga kalendrar istället 😉

Oh my vilken dag jag har… först körde jag J till dagis, sen – då jag kommit hem – så kommer jag på att jag glömt att vi måste fotografera oss till visum. Så – jag fick åka och hämta J på dagis och iväg till fotobutiken. Sen körde jag J till dagis – igen – och sedan vidare till Thai ambassaden där jag fick smila så mycket jag kunde för att få visumet klart till fredag (behandlingstiden är egentligen 1 vecka…).

Nu ska jag kasta mig iväg till studio och runt och plocka. Jag ringde faktiskt och försökte boka om våra biljetter men det skulle kosta så mycket att jag kunde glömma det så nu jäklar får jag köra på här och tänka att “allt går“! 😉

Tjingeling sweeties! 🙂

P.S tack för inbjudningar till Didriksen, Kapp Ahl & Polhem PR  som har pressedag idag. Jag önskar att jag kunde komma till er alla men min tid räcker tyvärr inte till. Lycka till med era event!!

Kategori: Allmänt | 9 Comments

9 responses to “Oh my…”

  1. Oj vilken dag. Hoppas det löser sig med visumet. kram Linda

  2. Johanna says:

    Framförhållning är inte din gren va?

  3. sessan ☆ says:

    Positivt tänk flyttar fjäll Anna Stina!! det fixar sig 😉

    Kram till dig

  4. Camilla says:

    åhh,få se på maileg engelen!! jeg er totalt forelsket i maileg men noen engel har jeg aldri sett! klem!!

  5. ALLT löser sig på ett eller annat sätt! Och tänk vilken tur att vi alla är olika, det är ju en viss charm i det också 😉 Jag önskar dig/er en fortsatt härlig 1:a december! KRAM

  6. Angelica E says:

    Det är bara att le, sötis!!! Det brukar fungera i alla lägen, som tur är, hahaha!

    Ha en ljuvlig dag i vackra Oslo! Jag hade önskat att vi hade fått ialla fall EN liten snöflinga på Mallorca nu till jul, men det är kanske mest för att jag längtar så till snön och allt mysigt julfirande!

    Kraaaaaaaaaaaaam

    Angelica

  7. Lisa 12a says:

    hej! när sticker ni till Thailand?!.

  8. Reidun says:

    Hei!
    Håper det ordnet seg med visumet i dag;;;tenker du klarte å få fixet det!!!Ha en fin kveld!!

  9. Maria says:

    Det är helt rätt tänkt..allt brukar ordna sig i slutändan! 🙂 Allt blir så mycket lättare om man är positiv!!
    Ha en fin kväll!
    Kramar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *