Till detta trevliga ställe ska jag gå fler gånger. Super söt personal och bästa franskamanikyren jag fått här nere (fast jag kanske inte ska säga så mycket före jag ser hur länge den sitter… 😉
Phuket kl. 00.30, natt mot lördag.
Jag toppade min lyxiga "egendag" med att droppa in på ett "SPA" då jag kom tillbaka till Kata och där fick jag fixat franskmanikyr (pedikyr) på tårna. Och jag vet inte hur de lyckas? men detta tog ca 45 min, och då var det bara att fila till naglarna & lacka hon skulle göra . Men strunt samma att det tog tid, det var underbart skönt och jag hann t.o.m. somna till en stund i den sköna stolen… lovely ! 🙂
Jag blev jätte nöjd med resultatet . Trivs bäst med franskt på tårna.
Nog är det lite imponerade att dessa små "spa" bjuder på en liten kyld handduk att torka händer & ansikte med + en kopp med fräscht kallt vatten (ser ut som vattnet man får på flyget, ni vet en plastkopp med folielock) och att hela kalaset bara går loss på 150 bath ( vi snackar 30 nok !)
Livet är härligt ! 🙂
♥
Kan inte annat än vara avundsjuk när man sitter i skånskt mögväder. Njut
Åh så lovely, och snyggt blev det, jag tycker också bäst om franskt på tårna på sommaren, riktigt FAB 🙂 Vilken härlig dag du har haft, kramar Anna!
det ser riktigt skönt ut 🙂 har funderat på att bjuda min pojkvän i sommar till något sånt 🙂
Aaaaa vad skönt det ser ut! Måste till Thailand nån gång! Trevlig helg =)
underbart!
Åhh vilken underbar lyx 🙂
finfin blogg 🙂
Vad hette stället du fick pedikyr på idag? Jag ska till Kata beach i mars och skulle gärna skämma bort mig själv med fina fötter då! Kram och tack för bästa bloggen av alla!
hihi..franskt på tårna är sååå snyggt… det har jag i min banner på min blogg…. made in thailand…. hutlöst billigt… nu blir jag så där avis på dig igen 😉 … ha det bäst!
Kram L
Känner ju en tjej som blev lite avis…
Hihi på just den salongen eller vad man ska säga satt jag, min mor, min moster och syster och jag hade samma stol som du satt i 😉 Trevlig personal och duktiga, fast att lacket har en förmåga att försvinna i saltvattnet! 🙁 Hoppas ni har det mys där nere 😀
good quality post thanks
Ohh very much thanks admin
Great! Thanks for post
Ohh very much thanks admin
Great! Thanks for post
good quality post thanks
I enjoy reading Your nice site! Check new interesting news regarding Egypt property and Egypt real estate Thanks!
Hello, look at those blogs about wrexham web design and web design wrexham, Thanks!
Good tips, thank you to the author. Its comprehensible to me now, the usefulness and importance is mind-boggling. Many thanks again and good luck!
okay.. this post made me thinking, buy finasteride, [url=”http://projects.libraries.vic.gov.au/pg/pages/view/7111/buy-propecia-online-finasteride-no-prescription”]buy finasteride[/url], http://projects.libraries.vic.gov.au/pg/pages/view/7111/buy-propecia-online-finasteride-no-prescription buy finasteride, pbj,
NBDd49 sypzazbbhaiy, [url=http://fubijxiufpzc.com/]fubijxiufpzc[/url], [link=http://gcynhxhssdim.com/]gcynhxhssdim[/link], http://kjpsdlmwllrx.com/
Thanks for this wonderful post.Admiring the time and effort you put into your blog and detailed information you offer.
American Debt Help. Credit Card or Collection Debt? Let us help Consolidate Debt through Debt Assistance. Let us Help with Credit Card Debt.